1. »
  2. خدمات
  3. »
  4. پایانه فروش
  5. »
  6. انواع پایانه فروش

کارتخوان فروشگاهی ( پایانه فروش)

کارتخوان فروشگاهی دستگاهی است که در مدلهای رومیزی یا سیار وجود دارد این وسیله با پذیرش کارت های بانکی ، امکان تراکنش های مالی و تسویه حساب با حساب بانکی پذیرنده کارت را در شبکه خدمات پرداخت الکترونیک را بوجود می آورد. انیاک علاوه بر تامین این پایانه ها بعنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش شرکتهای Verifon و BlueBird است و در شبکه پرداخت بیش از دویست هزار پایانه فروشگاهی در بیش از پانصد شهر در کشور نصب نموده است و بعنوان یکی از معدود شرکتهای دارای دانش فنی تولید کننده نرم افزار پایانه فروشگاهی، خدمات پشتیبانی این تجهیزات شامل تعمیر و نگهداری پایانه ها و مدیریت آن از طریق سیستم مرکزی مدیریت پایانه ها (TMS) و (MMS) را در اختیار دارد. نرم افزار پایانه فروشگاهی این شرکت با مشخصاتی نظیر: پشتیبانی از سیستم امنیتی معتبر شبکه شتاب و شاپرک ، پشتیبانی از تمامی طرح ها و پروتکلهای پرداخت، روش های به روز و امن اتصال به شبکه، کارایی آسان، سرعت بالا پاسخگوی نیازهای متنوع پذیرندگان میباشد.

کارتخوان های فروشگاهی انیاک در مدلهای ثابت و سیار با قابلیت های متنوع همچون اتصال به صندوق، پرینتر و کامپیوتر با تنوع درگاه اتصال به شبکه پرداخت از قبیل خط تلفن ، سیم کارت ، و LAN عرضه می شوند و این امکان را فراهم می کنند تا هر فرد متناسب با شرایط کسب و کار خود به کارتخوان مورد نیاز دسترسی داشته باشد.  این دستگاه همچنین به پذیرندگان و دارندگان کارتهای بانکی امکانات اضافی از قبیل اخذ موجودی حساب شخصی، فروش اقساطی، خرید کارت شارژ تلفن همراه یا تاپ آپ را نیز فراهم میسازد.

کارتخوان دایال آپ (Dialup)

کارتخوان دایال آپ (Dialup)

کارتخوان تلفنی ، ساده ترین و رایج ترین نوع کارتخوان بوده که جهت اتصال به شبکه بانکی، از خطوط تلفنی استفاده میکند. کاربرد این دستگاه بیشتر در فروشگاههای خرد و با تعداد تراکنش متوسط میباشد که به سادگی و با اتصال تلفن فروشگاه به کارتخوان قابل استفاده خواهد بود. سادگی و سهولت در راه اندازی از طریق اتصال به خط تلفن عادی فروشگاه از مزایای این دستگاه است.

کارتخوان شبکه ای (LAN)

این نوع دستگاه برای اتصال به شبکه بانکی از بستر شبکه و اینترنت استفاده می‌کند. کاربرد این دستگاه بیشتر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز خرید و فروشگاه‌های با تعداد تراکنش بالا می‌باشد و از سرعت مناسبی در پاسخگویی برخوردار است.

کارتخوان شبکه ای (LAN)

کارتخوان جی پی آر اس (GPRS)

کارتخوان جی پی آر اس (GPRS)

شرکت انیاک در راستای گسترش خدمات پرداخت الکترونیک مبتنی بر فناوری های نوین با ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مناسب و نیز زیرساخت‌های ارتباطی و امنیتی مورد نیاز نظیر SSL ، 3DES ، RSA و ... ، امکان استفاده از دستگاه ‌های کارتخوان‌های فروشگاهی قابل حمل را برای مشتریان خود ایجاد نموده است تا بدینوسیله روند فروش کالا و خدمات و تبادلات مالی مرتبط با آن تسهیل و تسریع گردد. این نسل از دستگاه‌ های کارتخوان با استفاده از خدمات سامانه تلفن همراه به شبکه بانکی متصل شده و تراکنش‌های لازم را با سرعت بالا و با استفاده از سرویس‌های بستر GPRS انجام می‌دهد. استفاده از این کارتخوان‌ها محدودیت مکانی نداشته و در هر نقطه تحت پوشش اپراتور تلفن همراه قابل استفاده می‌باشد.

پین پد

انیاک با هدف فراهم کردن پرداختی ساده و امن و در راستای ارتقاء امنیت برای هموطنان عزیز در هنگام استفاده از کارتخوان، بعنوان یکی شرکت پیشرو درصنعت پرداخت کشور اقدام به نصب دستگاه‌هایPinPad  در کنار کارتخوان‌های خود نموده است در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین مشکلات دارندگان کارت‌ها به هنگام خرید با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان، در دسترس نبودن دستگاه کارتخوان و اعلام رمز کارت به فروشنده میباشد این امر ناقض حفظ امنیت کارتهای بانکی است. انیاک با ارائه این راه حل که بصورت متداول در سایر کشورها مورد استفاده قرار میگیرد سعی نموده است تا این چالش را برای پذیرندگان خود برطرف کند.  پذیرندگان خاص انیاک می‌توانند این پین پدهای کوچک را به کارتخوان متصل کرده تا دارندگان کارت با خیال راحت شخصا اقدام به ورود رمز کارت بانکی خود نمایند. 

پین پد

صندوق فروشگاهی (Cash register)

صندوق فروشگاهی (Cash register)

دستگاه‌های کارتخوان شرکت انیاک دارای قابلیت اتصال به سیستم‌های کامپیوتری هستند. در اين حالت، عملکرد کارتخوان با فرمان رایانه صورت می‌گیرد. به این ترتیب و با صدور فاکتور در سیستم حسابداری فروشنده، دستور انجام تراکنش به همراه مبلغ و ساير اطلاعات مورد نياز از رایانه به کارتخوان منتقل شده و دستگاه تنها در صورتی اقدام به چاپ رسید می‌کند که تراکنش با موفقيت انجام شده و مبلغ سند از حساب مشتری کسر شده باشد. همزمان، کارتخوان اطلاعات لازم برای رایانه را نیز جهت ثبت در سیستم حسابداری ارسال کرده تا اطلاعات عمليات مالی انجام شده به سيستم برگشت داده شود.

ترمینال پرتابل (Handheld Terminal)

رایانه های قابل حمل مانند هندهلد ترمینالها ، PDA ها،VMT ها و تبلت های صنعتی با قابلیتهای مختلف و صنعتی ویژه ثبت اطلاعات در گستره وسیع جغرافیایی قابل استفاده نهادها و شرکتهای مختلف و در حال رشد میباشند. Zebra به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان سامانه های جمع آوری و پردازش اطلاعات در حال افزودن محصولات جدید با امکان اتصال به درگاههای پرداخت روی رایانه های دستی و رایانه های قابل نصب بر روی انواع خودرو(VMT) Vehicle Mount Terminal می باشد و انیاک به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکا و Solution Provide شرکت Zebra و Bluebird ارائه دهنده خدمات ترمینال پرتابل این شرکتها در ایران و کشورهای منطقه می باشد.

ترمینال پرتابل (Handheld Terminal)