سرویس درگاه پرداخت تلفنی (IVR)

سرویس درگاه پرداخت تلفنی (IVR)

سیستم درگاه تلفنی یا IVR سیستمی است که در حوزه سرویس های پرداخت و خرید در بستر تلفن گویا، بین دستگاه تلفن ثابت مشتری و سیستم تلفن گویای شرکت یا سازمان مربوط قرار می گیرد. بدین نحو که شرکتهای خدماتی که روال های صدور و پرداخت قبض را به صورت تلفنی پیاده سازی نموده و دارای درگاه تلفن گویا هستند، برای انجام عملیات پرداخت غیرحضوری به بانک متصل میشوند. به عبارت دیگر پرداخت تلفنی، بخش پرداخت فرآیند IVR بوده که اطلاعات محرمانه کارت مشتری نیز در این سامانه دریافت می شود.
همانطور که مستحضرید امروزه افزایش سرعت و کاهش اتلاف وقت بیش از پیش اهمیت یافته است. اگر در گذشته برای انجام امور بانکی خود مجبور بودید به شعبه مراجعه کرده زمانی را در صف مراجعین سپری کنید، امروز می توانید تنها با شماره گیری تلفنی، امور بانکی خود را به انجام برسانید. این کار از طریق تلفن امکان پذیر می باشد. از این طریق و تنها با شماره گیری تلفن به مرکز تلفن بانک موردنظر متصل می شوید. به منظور انجام عملیات بانکی خود پس از وارد نمودن رمز تلفن بانک خود و تایید آن از سوی مرکز کافی است تنها کد مخصوص به هر عملیات بانکی را شماره گیری نمایید . دریافت موجودی حساب ،اطلاع از گردش های حساب ،انتقال وجه ، پرداخت قبض و ... بخشی از قابلیت های تلفن بانک می باشد.
شرکت انیاک به عنوان ارائه دهنده درگاه IVR با آگاهی از کسب و کار و اهداف جامعه، به طور کامل نیازهای مشتریان را پوشش میدهد و با ارائه سرویس پرداخت تلفنی به صاحبان کسب و کار، این امکان را برای آنها مهیا ساخته است که مشتریان در حین مکالمه تلفنی نسبت به پرداخت وجه و ادامه مکالمه اقدام نمایند همچنین پشتیبانی فنی متخصصین در مورد راهکارها و کاربردهای زیاد IVR جامع و بینظیر است. در صورت تمایل به راه‌ اندازی این درگاه پرداخت از این لینک استفاده نموده و فرم مورد نظر را تکمیل نمایید.